Раніше для перевірки джерел живлення до них підключали резистори і лампочки, і дивилися, як ІП поводиться під навантаженням. Природно, це було незручно: для точних вимірів був потрібний великий арсенал цих лампочок і резисторів. Та й точність була дуже приблизною, і самі виміри займали багато часу.
З появою більш потужних джерел живлення і напівпровідникових компонентів з’явилися і профільні рішення – прилади електронної навантаження.
Це прилад, всередині якого встановлені потужні транзистори з системою охолодження і блоком управління.
Якщо вам потрібно випробувати якийсь джерело живлення (акумулятор, сонячну батарею, блок живлення, і так далі) – ви підключаєте його до електронавантаження. Напруга від тестованого пристрою надходить на транзистори. Транзистори «переводять» енергію в тепло, тобто нагріваються. Щоб їх остуджувати і не допускати перегріву електронавантаження – в ній встановлена система охолодження.
Тому максимальна потужність навантаження впливає і на її розмір. Чим вище навантаження – тим більше повинні бути транзистори (і тим більше їх кількість), і тим потужніше повинна бути система охолодження. Для потужних електронагрузок потрібні більші радіатори і більше їх кількість, більш потужні вентилятори і більше площа вентиляційних отворів для відводу тепла з корпусу.
Електронні навантаження застосовуються в майстернях і лабораторіях, які займаються виробництвом, діагностикою та ремонтом первинних і вторинних джерел електроживлення. Це можуть бути акумулятори, блоки живлення, стабілізатори та регулятори напруги, сонячні батареї, генератори, батарейки та інші подібні пристрої.
Завдання електронної навантаження – виконання тестів. Вони дозволяють визначити напруга, струм і споживану потужність. Завдяки цьому можна зрозуміти, наскільки правильно працює джерело живлення.
За типом струму електронавантаження може видавати постійний або змінний струм. Простіші прилади працюють тільки з постійним струмом, більш складні і серйозні – і з постійним, і з перемінним. Електронавантаження, що працюють зі змінним струмом, можуть використовуватися для тестування інверторів, ДБЖ, трансформаторів.
Інша відмінність електронних навантажень – в їх функціонал. Найпростіші прилади можуть тільки видавати задану навантаження і заміряти основні показники струму. Більш складні – мають додаткові налаштування:
• з’єднуватися з комп’ютерами (для побудови графіків і записи результатів);
• динамічне тестування;
• емуляція КЗ;
• окремі режими для тестування батарей;
• завдання різної крутизни фронтів;
• імпульсний режим;
• набір захисту самої електронавантаження (по току, потужності і напрузі, а також від перегріву або підключенні).
Купити електронні навантаження в Україні можна в компанії «Метраном». Ми займаємося продажем засобів КВПіА різного призначення. У нас можна вибрати обладнання для застосування в будь-яких галузях – від домашнього застосування любителями і до вузькоспеціалізованих приладів для промисловості і лабораторій.
Якщо знадобиться – наші співробітники можуть допомогти з вибором моделі, яка підійде під ваші завдання.