Індикатор напруги – один з основних діагностичних інструментів електрика. Він потрібен, щоб забезпечити безпечне проведення будь-яких робіт з електрикою.
Прилад показує наявність (або відсутність) струму в мережі. Використовується максимально просто: контакт індикатора прикладається до контакту, який потрібно перевірити. Якщо струм є – на приладі спалахує лампочка. Якщо струму немає – лампочка не загоряється, а значить з проводкою або обладнанням можна працювати. Деякі прилади крім відсутності / наявності струму можуть показати ще й потужність мережі.
Призначення індикатора – це безпечно для електрика визначити: чи можна починати роботу. Це необхідно, щоб захиститися від помилок – буває, що при роботах з електромережами на ділянці забувають (або не встигають, якщо працює не одна людина, а кілька) відключити електропостачання.
Крім заходів безпеки індикатор потрібен ще й для того, щоб швидко визначати працездатність ділянки – для виявлення місць пошкоджень. Якщо на ділянці, який повинен бути робочим, індикатор не світиться – значить, проводка (або розетка) пошкоджена.
Приладів, якими можна визначити наявність або відсутність струму, є кілька видів. Між собою вони відрізняються по функціоналу, точності вимірювання, і за зовнішнім виглядом.
За «зовнішності» можна розділити всі індикатори на дві категорії – це більш компактні і прості викрутки і більш функціональні тестери.
Викрутки теж бувають декількох видів:
• пасивна викрутка-індикатор – найпростіший і дешевий варіант, підходить для нескладних робіт (наприклад, для ремонту розетки будинку);
• активна викрутка-індикатор – більш чутливий прилад, який працює контактно і безконтактно, навіть якщо жало потрапить в електромагнітне поле (тобто індикатором можна проводити уздовж дроту, покладеного в стіну і має ізоляцію, і визначити місце його пошкодження);
• багатофункціональна викрутка – дозволяє регулювати чутливість, а також визначати наявність струму контактно і безконтактно, може мати дисплей і показувати вольтаж.
Тестери, на відміну від викруток – двополюсні, мають два індикатори. Розташовуватися вони можуть або фіксовано на приладі корпусу (як у викрутки), або один індикатор кріпиться на корпусі, а другий – відходить на дроті. Такі цифрові індикатори зазвичай мають дисплей, і дозволяють не тільки визначати наявність / відсутність струму, але і заміряти його характеристики.
Купити індикатори напруги різних видів і з різним функціоналом (від найпростіших викруток до багатофункціональних професійних тестерів) можна в компанії «Метраном». У нашому каталозі зібрана продукція від виробників Fluke, Brymenі Megger.
Якщо знадобиться допомога при виборі – зв’яжіться з нами, і ми докладно розповімо, який прилад підійде для ваших завдань. Доставку здійснюємо в усі міста України.